Jak wygoić ranę na opuszce palca?

Dzień dobry.Od miesiąca mam ranę na opuszku palca, która nie chce się zagoić.Już dwukrotnie wyglądało,że rana wyschła, po czym znowu zaczęła krwawić.Mam maść z antybiotykiem od kilku dni.Ale na razie nie ma efektu.Rana delikatnie pulsuje i mam stan podgorączkowy 37,2. Czy powinnam wziąc antybiotyk czy zgłosić się do chirurga. Nie wiem co robić?

Witam , niestety nie pisze Pani skąd ta rana!!! Proponuję jednak udać się do dobrego chirurga , który wykona posiew z rany,antybiogram i ew. przeleczy antybiotykiem celowanym!!! z.żurawski