Jak długo może się goić rana po urazie palca?

Witam. Tydzień temu w nieszczęśliwym wypadku urwałem sobie cały opuszek czy opuszkę trzeciego palca u lewej ręki. rana jest dosyć głeboka ,lekarz na SORze mowił że wyczuwa pod rana kość paliczka. Rana tydzień po wypadku nadal jest taka sama wydaje mi się że nie goi się nic. zacząłem już kłaść na ranę atrauman ag bo słyszałem że rana lepiej się goi pod wpływem srebra. Paznokieć jest nietknięty w żadnym stopniu. Moje pytanie brzmi, jak długo rana bedzie się goić i czy jest szansa na jej grube pokrycie blizną bym nie wyczuwał pod cienką warstwą blizny kości paliczka?

Lek. Wojciech Zygmunt

Jeżeli rana słabo się goi to proszę skonsultować się z chirurgiem w poradni. Rana powinna się normalnie zagoić w 12-14 dni, czasami przy towarzyszących chorobach (np. cukrzycy) okres ten się wydłuża. Pozdrawiam i życzę zdrowia.