Obcięcie opuszki palca a gojenie rany

witam,8 dni temu odcięłam sobie opuszek palca (strona zew. palca wskazującego prawej ręki) wraz z kawałkiem paznokcia, ok1/4. odcięty kawałeczek trzymał się na skórce, więc lekarz założył opatrunek bez szycia,stwierdził że końcówka powinna się skleić. Ale następnego dnia zobaczyłam,że odcięta końcówka krzywo się "przykleiła do palca".Palec się goi,na obrzeżach opuszka jest martwica (czarną otoczka), ale czubek jest różowy.Pytanie: czy można przesunąć, uformować opuszek aby zrósł się prawidłwo?

Przykro mi , ale nie mogę się wypowiedzieć na odległość w-wa-kr-ów - nie widząc stanu obecnego!!! Teoretycznie ,jeśli rana jest "świeża" (nie wiem kiedy był wypadek) można próbować ją zrekonstruować,ale to jest moje gdybanie na odległość!!! Decyzje musi podjąć chirurg,który oceni stan obecny i ew. podejmie się operacji!!! zż

Witam.
Obawiam się, że jest to zbyt ryzykowne z powodu dużej szansy niedokrwienia tego kawałka, który póki co żyje i ma jakieś minimalne ukrwienie. Ale proszę się jeszcze skonsultować z kimś, kto będzie to mógł ocenić, widząc Panią. Pozdrawiam i życzę zdrowia