Utrata paliczka a gojenie się rany

Witam miałem 9 września wypadek na praktykach straciłem cały dalszy paliczek palca wskazującego prawej ręki; ( w piątek teraz zdjeto mi szfy ale rana dzisiaj była zapazona a opatrunki zmieniałem tak jak dotychczas . Również z jednej strony mam takie delikatne otwarcie taka jakby dziura mała ale można zajrzeć do środka nie wiem co mam z tym zrobić rana do końca się nie zamknęła boje się bo mam 18 lat i nie chce stracić juz ani kawałka żadnej kończyny proszę o szybki kontakt

Witam.
Rana z pewnością wymaga oceny chirurgicznej. Proszę się pilnie zgłosić do Poradni Chirurgicznej ze skierowaniem. Być może w ranę wdała się infekcja. Póki co proszę zmieniać opatrunki jak dotychczas i jutro zgłosić się do chirurga. Pozdrawiam i życzę zdrowia