Jak wykryć grzybicę stóp?

Mam pytanie w jaki sposób wykrywa się grzybice (jakąkolwiek) lub np. grzybicę stóp, jeżeli nie ma konkretnych objawów ? Tylko np. sporadyczne swędzenie, czy ból stóp ? Czy grzybica może przebiegać bezobjawowo ? Jak tak to jakie są metody jej wykrycia ? Czy podane wyżej "objawy" sugerują, że trzeba udać się do lekarza ? I czy można zarazić grzybica zwierze ? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Witam, grzybica stóp najczęściej lokalizuje się pomiędzy 4 a 5 palcem i objawia złuszczaniem skóry miedzy palcami, często zaczerwienieniem, lekkim sączeniem,świądem, nieprzyjemnym zapachem. Stwierdzenie tego typu objawów wystarcza do rozpoznania przez dermatologa i podjęcia leczenia. Można wykonać badanie mikologiczne, ale trzeba mieć, z czego-innymi słowy, jeżeli nie ma nic na skórze, takie badania nie wyjdzie.
Ból stóp nie jest objawem grzybicy, raczej udałabym się najpierw do lekarza pierwszego kontaktu, który przeprowadzi wywiad i skieruje do odpowiedniego specjalisty, najprawdopodobniej ortopedy lub reumatologa. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty