Co robimy z tą opuchlizną na palcach stóp?

Witam. Od tygodnia mam problem z dwoma palcami u stóp. Występuje na nich wyraźna opuchlizna, między palcami skóra stała się biała a palce i obszar kilka centymetrów pod nimi jest zaczerwieniony, a skóra wygląda jakby była poparzona. Co to może być? Jak p

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywany przez Panią przypadek może świadczyć o wielu dolegliwościach, jednak najprawdopodobniej odpowiada za to grzybica stóp.

Przy przebiegu tego schorzenia można wyróżnić kilka jego etapów. Na początku pojawia się zaczerwienienie, które z czasem powoduje swędzenie i silne pieczenie. W kolejnej fazie na zmianie zaczyna się pojawiać biały nalot, który następnie nabiera żółtą barwę. Skóra w tym miejscu może pękać i się łuszczyć.

Zalecamy, aby udała się Pani do dermatologa, który za pomocą odpowiedniego badania mikologicznego będzie w stanie postawić przyczynę problemu. W przypadku grzybicy leczy się ją za pomocą odpowiednich leków w postaci maści i kremów.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który dokładniej opisuje tę przypadłość:

https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-stop

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.