Jak wyleczyć biały nalot na języku?

witam, od pewnego czasu mam biały nalot na języku, co się z tym wiąże niezbyt świeży oddech. Nie wiem jak się mam go pozbyć, a dodam jeszcze, że pojawiają się czasami białe kreski na języku, także białe rano podczas mycia zębów czyszczę także język. W ciągu dnia kreski zanikają, są widoczne dopiero rano po nocy. Odczuwam także pieczenie języka. Wydaje mi się, że mam język geograficzny, jak się pozbyć nalotu i białych kresek? Jakieś leki? Warto dodać, niedawno brałem antybiotyk i jestem na 3 etapie diety białkowej (stosowałem ją ponad 2 miesiące). Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Czym jest opryszczka?

Opryszczka może pojawić się na różnych częściach ciała, ale najczęściej atakuje okolice warg. Wywołują ją wirusy. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o opryszczce.

Witam serdecznie!

Język geograficzny wygląda nieco inaczej - na jego powierzchni widoczne są wówczas nieregularne ogniska, czasami otoczone białą obwódka. Przyczyna jego powstawania jest nieznana, czasami związany jest z grzybicą lub alergią.

W Pana przypadku w wyniku antybiotykoterapii oraz stosowanej diety mogło dojść do zachwiania równowagi flory bakteryjnej, czego skutkiem są opisywane objawy.
Z uwagi na stosowaną dietę warto wykonać podstawowe badania na przykład w celu wykluczenia anemii. Pieczenie języka może być wynikiem niedoborów niektórych pierwiastków.

Wskazana jest wizyta u lekarza, najlepiej zacząć od lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty