Jak wyleczyć katar u dzieci?

Witam mam 2 dzieci 6 i 4 latka. Oboje mają kaszel i katar od kilku miesiący, zielony i gęsty.. Antybiotyk na chwile wyciszal objawy i za chwilę wszystko wraca. Syn jest po usunięciu 3 migdalka i podcieciu bocznych dreny w uszach. Córka czeka na zabieg. Syn miał robiony wymaz z gardła nic nie wykazało. Oboje są pod opieką laryngologa, który nie wie dlaczego katar się utrzymuje. Co mogę zrobić żeby ten katar minął ?? Sterydy do nosa, krople, inhalacje i wszystko co możliwe nie pomaga..

Po sterydach przestaną Pani dzieci rosnąć. a zaczną tyć. Proszę przeczytać ulotki tych sterydów. Inhalacje roznoszą zakażenie dalej! Nosy popsuliście im dawno temu odsysaniem zakażonymi niesterylizowanymi po każdym odsysaniu katarkami, cewnikami. Może trzeba zmienić laryngologa? Ktoś z Kliniki Dziecięcej?