Jak wyleczyć przewlekły katar u 14-miesięcznego dziecka?

  Mój 14-miesięczny synek, co 3 tyg. ma katar, który trwa tydzień. Obecnie ma katar 3. raz i trwa już 4. dzień. Na początku była to płynna, przezroczysta wydzielina, a teraz żółta, przypominająca budyń. Do tego zaczął kaszleć (kaszel mokry). 2 dni temu miał 37,4 i dałam mu lek przeciwgorączkowy, który podaje rano i wieczorem. Mieszkamy w UK i jak przychodziłam z nim na wizytę do lekarza z poprzednim katarem, stwierdził, że wirus. Teraz jest mi wstyd iść ponownie. Zimą mały chorował mi często, 2 razy miał zapalenie oskrzeli i ucha. Moje pytanie jest takie. Czy mam iść z nim do przychodni, czy sama walczyć z katarem i kaszlem? Smaruje mu nosek maścią majerankowa, skraplam pieluszkę kroplami i smaruję maściami rozgrzewającymi. W aptece dostałam syrop na kaszel.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Zawsze lepiej skonsultować się z lekarzem, tym bardziej że dzieciątko jest jeszcze malutkie i o dolegliwościach Pani nie opowie.
Jeżeli infekcje będą się tak często powtarzały konieczne będzie także wyjaśnienie przyczyny ich nawracania.

Zachęcam Panią do wizyty u lekarza zawsze jak ma Pani wątpliwości, ale oczywiście życzę jak najmniej takich sytuacji.

Pozdrawiam