Alergia a przewlekłe zapalenie oskrzeli

Już drugą jesień/zime z rzędu mam dziwne objawy: nagle zaczęły łzawić oczy, puchnąć, pojawił się katar i kichanie i po jakimś czasie mokry kaszel, który trwał ponad 2 mies, inne objawy zniknęły szybciej po lekach przeciwalergicznych. Czy to alergia (w zime?) czy np. przewlekle zapalenie oskrzeli? Dodam ze od urodzenia mam przewlekle zapalenie tchawicy i czesty suchy kaszel. Od 2 lat mieszkam w nowym miejscu, i mam te objawy zima odkad tu mieszkam , czy to moze byc alergia?

Magdalena StusiĹska

Być może jest to alergia na jakąś substancję w nowym otoczeniu lub reakcja na miejskie zanieczyszczone powietrze. Warto skonsultować się z alergologiem, aby ustalić przyczynę dolegliwości.