Jak wyleczyć szumy uszne u 48-latka?

Przewlekłe zapalenie zatok i szumy uszne. Dzień dobry. 2 miesiące temu od infekcji zatok rozbolało mnie ucho. Lekarz rodzinny przepisał mi Nasometin oraz Dicortineff do ucha. Po tygodniu zaczął się szum w prawym uchu i uczucie zatkania. Kolejnym lekiem był Dalacin C 300 oraz dalej Nasometin 2x1 i Cirrus. Niestety nie było żadnej poprawy. Wtedy umówiłem się na wizytę do laryngologa. Nie dostałem nowych leków tylko skierowanie na szereg badań oraz diagnozę, że szumy zostaną ze mną do końca życia oraz brak wskazań do kolejnej wizyty. Wykonałem audiometrię: lewe ucho prawidłowo, w prawym niewielki niedosłuch 25db dla częstotliwości 1kHz. Tympanometria bez zmian. Ponadto USG tętnic domózgowych (w normie). MRI głowy - Polipowate przyścienne zgrubienia śluzówkowe w zatokach szczękowych, najszersze w zakresie zachyłków zębodołowych grubości 15mm. Zmiany śluzówkowe widoczne również w zatokach czołowych i sitowiu. Reszta badania nie wykazała żadnych zmian. TK kości skroniowych - Przewody słuchowe, struktury kostne bez zmian, zapalne zgrubienie śluzówkowe w obu zatokach szczękowych i przyścienne w dolnych partiach obu zatok czołowych, Zaleganie wydzieliny w zatoce czołowej lewej z pogrubieniem blaszki wewnętrznej ściany zatoki jak przy zmianach przewlekłych. Masywne zmiany śluzówkowe w sitowiu i niewielkie na ścianach zatok klinowych. Badanie DPOAE - obniżenie sygnału otoemisji akustycznej w uchu prawym dla częstotliwości 1kHz. Ucho lewe prawidłowo. Z wynikami udałem się do innego specjalisty, który zapisał Doxycyclinum, Betacerc 1x1 do 2 -3 lat oraz Cirrus 10 dni i dalej Nasonex. Niestety i tym razem nie było poprawy. Na kolejnej wizycie został pobrany wymaz, który nie wykazał bakterii. Zmiana leku Nasonex na Flixonase i zalecenie kolejnej wizyty po 3-4 tygodniach. Dwa dni temu szum pojawił się również w prawym uchu, które się dodatkowo przytkało. Nie wiem , czy mam to przeczekać, czy szukać kolejnego lekarza. Zdaję sobie sprawę, że nie wyleczę moich dolegliwości online, ale może wśród Państwa jest specjalista z trójmiasta, który zechciałby doradzić, co robić dalej lub zająć się tą dolegliwością kompleksowo. Zbadać, zlecić badania, sprawdzić postępy, czy nawet hospitalizować.Teraz nie bardzo wiem co robić. Pozdrawiam

Szumy uszne to poważny problem jak już pan zapewne zauważył trudny w diagnostyce a jeszcze trudniejszy w leczeniu badanie które zostały panu zlecone są jak najbardziej potrzebne a leczenie zasadne Natomiast w diagnostyce szczegółowej należy wykonać szereg badań oto neurologicznych oraz radiologicznych i laboratoryjnych które pomogą w ustaleniu rozpoznanie ostatecznego niestety nie mogę polecić nikogo w Trójmieście Natomiast jeśli nie będzie to dla pana problemem Zapraszam serdecznie do Bydgoszczy na konsultację do pana doktora Artura bogacza w centrum medycznym pesmed który zajmuje się takimi dolegliwościami Podczas takiej wizyty pacjent otrzyma wskazania Jakie badania dodatkowe powinien wykonać. jeśli chodzi o badania oto neurologiczne które można wykonać przed wizytą lub po takiej wizycie to są to na pewno rentgen czynnościowy kręgosłupa szyjnego oraz badania otoneurologiczne vep sep bemp bera vng