Jak wyznacza się termin porodu?

Witam serdecznie. Termin porodu wg usg mam wyznaczony na 29.04.2016r a wg OM na 24.04.2016r. Ostatnie miesiączka 17.07.2015r. Teraz - 26 tyd ciąży. Mam cykle 33-34 dniowe - niestety mam pco. Staraliśmy się o ciążę 3 lata i w końcu się udało. Moje pytanie dotyczy terminu porodu. 29.04 będę w 40 tygodniu ciąży. Czy będzie to faktyczny wiek ciąży? czy faktyczny wiek to będzie wtedy 38 tygodni? Na który tydzień wyznacza się poród wg usg?

Aleksander Ropielewski

Termin porodu według OM ustala ie na ok. 282 dzień od OM. Termin według badania USG ustala sie na pdstawie pmiaru CRL i BPD przy użyciu algorytmów dołączonych przez producenta aparatu USG. Każdy z nich jest orientacyjny z dokładnością około 14 dni.