Jak wzmocnić włosy u 23-latka?

Dzień dobry, od blisko roku na mojej głowie nieustannie gromadzi się łupież, którego jest bardzo dużo, można powiedzieć że wręcz się sypię. Zauważyłem na niej czerowne, rozległe plamy. Skóra głowy jest swędząca, włosy są suche. Dodam że mam bardzo gęste włosy. Wczoraj zauważyłem że włosy na przodzie głowy strasznie mi się przerzedziły. Zwłaszcza po umyciu widać że jest ich znacznie mniej. Zwłaszcza włosów nad czołem jest widocznie mniej. Bardzo długo leczyłem się izotroteiną, nie dbałem o swoje włosy, stosowałem niewlasciwa diete, pale papierosy, stosowałem zawsze zwykły szampon. Co robić? Czy takie włosy można jakoś wyleczyć, zwiększyć ich gęstość? Dodam że jestem mezczyzna, mam 22 lata i obawiam się że może być to sympton łysienia. Bardzo proszę o odpowiedź dot. tego czy istnieją srodki, tabletki, cokolwiek, czym mógłbym pomóc swoim włosom odzyskać kondycję sprzed lat, wzmocnić je i zagęścić? Czy stosowanie szapomnu DX2 może być dobrym rozwiązaniem?

Objawy które Pan opisał mogą świadczyć o zapaleniu skóry głowy. Choroby skóry głowy mogą sprzyjać utracie włosów, należy więc jak najszybciej skonsultować się z dermatologiem i podjąć odpowiednie leczenie. Niestety na odległość nie da się odpowiedzieć, jaki rodzaj zapalenia u Pana występuje. Stosowanie szamponów na własną rękę będzie tylko stratą pieniędzy.