Jak zacząć rozmowę z rodzicami?

Mam 13 lat. Od dłuższego czasu jestem w bardzo złym stanie. Straciłam chęć do wszystkiego - spotkań ze znajomymi, rozwijania swojej pasji... Codziennie płaczę, tne się, coraz częściej myślę o samobójstwie. Mam dosyć, chciałabym zniknąć. Mój tata niestety jeszcze pogarsza sytuacje, dość często krzyczy i wyzywa mnie, mama go raczej popiera. Chciałabym z nimi porozmawiać, ale boję się, że znów zareagują krzykiem. Potrzebuje rozmowy ale boję się iść do psychologa. Jak zacząć z nimi rozmawiać? Czy może sama powinnam pójść do np psychologa szkolnego?

Dzień Dobry.

Po pierwsze nikt nie ma prawa na Ciebie krzyczeć.
Po drugie rodzice mają obowiązek zapewnić Ci opiekę i bezpieczeństwo.
Po trzecie Twoje problemy są warte uwagi i omówienia.

Proponuję wizytę u psychologa szkolnego. Dzięki rozmowie z psychologiem i wspólnie wypracowaną strategią będziesz miała więcej odwagi i pewności, żeby porozmawiać z rodzicami.

Ponadto zachęcam też do porozmawiania z kimś bliskim, z przyjaciółmi, znajomymi. Warto mówić o swoich problemach i warto prosić o pomoc.

Oprócz tego zachęcam do skorzystania z bezpłatnego numeru 116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - czynny od 12 do 2 w nocy, codziennie.

Życząc tego, czego najbardziej teraz potrzebujesz,
D.Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl
facebook.com/nadzycie/
Konsultacje Skype: Wsparcie Psychomeds