Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak załagodzić uczulenie po maści?

Witam. Kilka dni temu posmarowałam sobie bolące nogi maścią N***, uczyniłam to 2x, po czym dostałam uczulenia. Początkowo było niezauważalne szczypanie, potem pieczenie, swędzenie, nieliczne podskórne krostki, aż stało się tak nieznośne, że drapałam się i pojawiło się całe skupisko podskórnych, lekko wodnistych krostek, stopy mam spuchnięte i uczucie mrówek. Lekarz zapisał mi leki uspokajające, by załagodzić swędzenie (działają tylko chwilę), maść do smarowania na zmiany skórne i tabletki na alergię. Stosuję już kilka dni i nic mi to nie pomaga, swędzenie staje się powoli nie do zniesienia. Czy mogę prosić o fachową poradę? Co mam dalej robić? Czy jest jakiś zastrzyk na rozpędzenie tego uczulenia? Pozdrawiam, Basia

KOBIETA ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Witam serdecznie.

Jeżeli zalecone w pierwszym rzucie leczenie nie zadziałało, należy rozważyć zmianę terapii.
Proszę udać się do lekarza rodzinnego lub dermatologa, po badaniu lekarz zdecyduje o rodzaju terapii i formie podania (leki doustne, iniekcje).

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy