Swędzące krostki na palcach

Witam. Od dłuższego czasu z boku na palcu serdecznym lewej ręki mam nieprzyjemne krostki które strasznie swędzą. Gdy próbuję posmarować jakimś kremem albo maścią, zazwyczaj znikają i za jakiś czas pojawiają się znowu. Nie zauważyłam żebym była na coś uczulona, a to nie roznosi się nigdzie indziej niż ten właśnie palec. Dzisiaj mi trochę spuchł i jest czerwony. Jest to uciążliwe i czy muszę iść z tym do dermatologa? Czy są na to jakieś skuteczne maści?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć I lekarz zadecyduje o konieczności konsultacji dermatologicznej