Jak zaleczyć krwiaka na palcu po urazie?

Wczoraj upuściłam sobie szafkę na nogę. Spadła na dużego palca, momentalnie mi napuchł ale nie zrobił się siny tylko lekko czerwony, nie mogłam nim ruszyć i długo bolało, i powstał pod paznokcie m krwiak... Na noc go usztywniłam i zabandarzowalam , dzisiaj moge nim ruszac ale dalej jest opuchnięty i kest krwiak, palec pulsuje przy chodzeniu. Chodziłam go mascią na stłuczenia i lodem. Wybierać się z tym do lekarza czy nie warto zawracać mu głowy?

Lek. Michał Lenard

Palec należy schładzać, ograniczyć chodzenie - więcej leżeć, lub siedzieć z nogą ustawioną poziomo. Jeżeli ma Pani wątpliwości, to zawsze warto odwiedzić lekarza. Pozdrawiam!