Jak zapobiegać nawrotom grzybicy pachwinowej?

Witam. choruje na grzybice pachwinowa bralem rozne antybiotyki i masci po 2 tygodniach leczenia ustaje swedzenie i brzydki zapach po pewnum czasie wszystko powraca dbam o chigiene jak temu zapobiegac. czynnie uprawiam sport biegam i trenuje zapasy prosze o pomoc.

Aleksander Ropielewski

Infekcjom grzybiczym sprzyja wilgotność, obtarcia i wysoka temperatura. Wszystkie te czynniki występują w okolicy pachwinowej, a ekspozycja na nie jest w Pańskim wypadku jeszcze większa z powodu uprawiania zapasów. Nie ma innego sposobu zapobiegania nawrotom grzybicy jak higiena i unikanie takich sytuacji (oznaczałoby to zmniejszenie lub zaprzestanie treningów).

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski