Jak zapobiegać powstawaniu jęczmienia na oku?

Witam często robi mi sie w oku jęczmień bardzo to denerwuje bo jeden zachodzi i robi sie zaraz drugi w drugim oku i tak na zmianę przez dwa tyg proszę o pomoc jakie są tego przyczyny i czym to leczyć i jak zapobiegać

Nawracające jęczmienie to spory problem. Prawidłowe leczenie przez lekarza okulistę czyli wyleczenie jęczmienia do końca może zatrzymać proces powstawania nowych. Ważne jest stosowanie ciepłych okładów, wręcz całymi dniami; rozgrzewanie jęczmienia sprzyja jego całkowitemu opróżnieniu.