Ucisk w oku a objawy jęczmienia

Od jakiegoś tygodnia czuję nieprzyjemny ucisk w prawym oku, jakby coś mnie tam ugniatało, czasami coś jakby piekło, czasami gdy trochę docisnę palcem to pomaga. W mojej rodzinie było kilka osób które miały regularnie jęczmienie na oczach. Czy to są objawy jęczmienia, czy może być to coś poważnego? Pytam tutaj bo do każdego okulisty u mnie są gigantyczne kolejki i nie wiem czy powinienem sie martwić i szukać czegoś np. prywatnie.

Magdalena StusiĹska

Jęczmień występuje na powiece górnej lub dolnej a nie w obrębie samego oka- jeśli to problem z powieką powinien przejść sam. Jeśli to nie to- proszę udać się do okulisty.