Jak zatrzymać plamienie po osłabieniu działania tabletek przez antybiotyk?

W ostatnim tygodniu brania tabletek wystąpiło u mnie plamienie spowodowanie prawdopodobnie antybiotykiem. Po tym tygodniu powinna nastąpić miesiączka, niestety jest tylko nadal plamienie. Jak można temu zaradzić? Chciałabym, aby plamienie ustało, wyjeżdżam na wakacje- sytuacja byłaby dość niekomfortowa w obecnym stanie. Tabletki powinnam zacząć od dzisiaj. Czy zacząć je brać normalnie, czy czekać na pojawienie się silniejszego krwawienia miesiączkowego? Czy może powinnam zacząć brać podwójną dawkę tabletek przez jakiś czas? Ale czy to nie wpłynie źle na mój organizm, nastrój, ciało?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Plamienie związane z przyjmowaniem antybiotyku może świadczyć o obniżeniu skuteczności antykoncepcji hormonalnej! Należy zabezpieczać się dodatkowo (kondom) do końca tego cyklu, podczas 7-dniowej przerwy oraz co najmniej przez pierwszych 7 dni zażywania tabletek z nowego opakowania. Ponadto przed rozpoczęciem nowego opakowania powinna Pani wykluczyć ciążę - antykoncepcja hormonalna jest szkodliwa dla płodu. Na własną rękę nie należy zażywać większej dawki leku niż to jest zalecane przez producenta, zwłaszcza, jeśli istnieje ryzyko ciąży.
Pozdrawiam!