Jak zdiagnozować Młodzieńcze Zapalenie Stawów u dziecka?

Witam serdecznie. Córka w wieku 14 lat ma od pół roku zdiagnozowane Młodzieńcze Zapalenie Stawów. Od 2 miesięcy dodatkowo, nawet w domu, gdy zrobi się córce chłodniej, bieleją jej palce u rąk. Wg wujka google może to być zespół lub choroba Raynauda. Niestety w Polsce nie ma przychodni chirurgii naczyń dla dzieci. Czy pozostaje prywatna praktyka lekarska i jak sprawdzić, czy jest to następstwo MIZS, czy osobna jednostka chorobowa? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam. Obraz opisany przez Panią nie bardzo "pasuje" mi do młodzieńczego zapalenia stawów, jak i dodatkowo utrzymywanie się zmian od 2 miesięcy? Całość jest niepokojąca! Koniecznie (podkreślam!) trzeba rozpocząć diagnostykę by wykluczyć reumoidalne zapalenie stawów (konsultacja reumatologiczna) . Dodatkowy "trop" to badanie przepływów naczyniowych- jest ono zwykle powszechnie dostępne, jak również możliwość konsultacji angiologicznej - niekoniecznie chirurga naczyniowego