Młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów

Witam, choruje na młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów. 3 lata temu miałem operację wszczepienia endoprotezy biodra, przed operacją wykonałem badanie na poziom przeciwciał wzb b (nie pamiętam wartości). 2,5 roku temu poziom tych przeciwciał wynosił u mnie 936 mIU/ml, powtórzyłem badanie kilka dni temu i poziom wynosi 101 mIU/ml. Oznacza to, że wskutek operacji miałem styczność z wzw b czy po prostu 2,5 roku temu ich poziom był zwyczajnie wyższy (otrzymałem 3 dawki szczepienia) ?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje powtórzyć badanie i udać się do lekarza rodzinnego