Szczepienie na wirusowe zapalenie wątroby typu B

Szczepiłam się na wirusowe zapalenie wątroby ok 8 lat temu. Miałam zabieg usuwania kaszaka i kazano mi wykonać badanie na wirusowe zapalenie wątroby typ B- przeciwciała anty HBsAG mój wynik przeciwciała anty HBsAG 199,00 miu/ml poniżej 10 niezabezpieczający poziom przeciwciał 10-100 niski poziom przeciwciał powyżej 100 wysoki poziom przeciwciał. Jak ma interpretować ten wynik? Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Miano przeciwciał odpornościowych przeciwko antygenowi wirusa zapalenia wątroby typu B jest na tyle wysokie by zabezpieczyć Panią przed zakażeniem tym wirusem. Nie musi Pani przyjmować kolejnej dawki szczepionki.