Szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B

Witam Jestm osobą dorosłą 35 lat. Szczepiłem się szczepionką Twinrix Adult przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Szczepionkę wg zaleceń należy brać w trzech dawkach. Wziąłem pierwszą dawkę. Druga dawka miesiąc później. Trzecia miała być po 6 miesiącach jednak zapomniałem się zaszczepić. Minęło ponad 18 miesięcy od drugiej dawki i mam pytanie. Czy jest sens iść na trzecią szczepionkę czy też należy powtórzyć szczepienia od początku (wszystkie trzy dawki) pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, wskazany jest kontakt z lekarzem nadzorującym szczepienie, konieczne może się okazać badanie krwi na obecność przeciwciał, jednak istnieje możliwość, że wystarczy już tylko podanie jednej dawki szczepienia.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy