Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zinterpretować wynik rezonansu magnetycznego stawu barkowego?

Jak zinterpretować wynik badania rezonansu magnetycznego stawu barkowego? Obrąbek stawowy, w części tylnej: obrąbek niejednorodny z obszarem płynowym separującym częściowo obrąbek od powierzchni kostnej - obraz jak w szkodzeniu POLPSA - zmiany nasilone w kwadracie tylno dolnym Wnioski: Obraz radiologiczny nie sugeruje uszkodzenia czy braku stabilności LHBT, cechy urazu obrąbka w części tylnej.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Tego typu uszkodzenie obrąbka stawowego może świadczyć o niestabilności tylnej stawu ramiennego. Na podstawie samego badania rezonansu nie można jednak postawić rozpoznania ponieważ istnieją różne odmiany anatomiczne obrąbka. Konieczna jest tu informacja o urazach stawu, przeciążeniach, uprawianych sportach, objawach subiektywnych, takich jak ból czy przeskakiwanie. Niezbędne jest też zbadanie stawu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy