Jak zmienić dziecku dietę?

Mam problem z moja coreczka- mimo że je mało to waży w normie.Jednak ma skończone 10miesięcy i nadal je same papki. Np. każda grudka w zupce kończy się prędzej czy później nagłym zwymiotowaniem wszystkiego. Gdy jest jednolita gladka konsystencja nie ma tego problemu. Martwię się że takie długie spożywanie gładkich zmiksowanych potraw źle wpłynie na rozwój córki. Już nie wiem co robić i jak postępować? Czy nie nalegac i dawać te papki czy jednak uparcie podawać nie do końca zmiksowane potrawy?

Dzień dobry.

Proponuję wizytę u dwóch specjalistów - pediatry i psychologa dziecięcego (rozwojowego).
Jeśli pediatra wykluczy podłoże somatyczne wówczas psycholog dziecięcy będzie mógł przeprowadzić badanie od strony rozwoju, psychiki itd.

Dariusz Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl