Zmiana koloru włosów tak, by ich nie zniszczyć

Witam, mam pytanie dotyczące zmiany koloru włosów. 2 tygodnie temu zafarbowałam sobie włosy, aby usunąć ohydny odcień rudego koloru, który był efektem rok temu nałożonej farby. Poprosiłam więc fryzjerkę, aby dobrała mi kolor bardzo zbliżony do naturalnego odcienia włosów. Po wyjściu z zakładu byłam zadowolona, zmiana koloru włosów wyglądała bardzo ładnie i kolor w małym stopniu różnił się od mojego własnego. Sytuacja jednak zmieniła się po kilku myciach włosów. Farba zeszła do tego stopnia, że z ciemnego brązu, na dzień dzisiejszy, jestem ruda... I znów posiadam ten paskudny odcień, który teraz jest o wiele gorszy niż był. :( Nie wiem już co mam z tym zrobić. Mam cienkie włosy, które bardzo szybko się niszczą, mimo mojej nieustannej pielęgnacji. Ponadto nie używam prostownicy, lokówki, suszarki i tym podobnych, a mimo to denerwuje się z powodu wypadających włosów oraz rozdwajających się końcówek, to wszystko powoli staje się uciążliwe. Bardzo proszę o pomoc i poradę, jak mogę zadbać o włosy i czy ponownie farbować, czy zmusić się do tego, aby zostawić je takie jakie są. Z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
W normalnych warunkach wypada do 100 włosów dziennie.
Niestety prawdopodobnie sama przyczynia się Pani do nadmiernego wypadania włosów, chociażby poprzez ich farbowanie. Więcej na ten temat w załączonych artykułach:
http://portal.abczdrowie.pl/srodki-do-stylizacji-wlosow-a-lysienie
http://portal.abczdrowie.pl/farbowanie-a-wzrost-wlosow
http://portal.abczdrowie.pl/lysienie-a-czynniki-zewnetrzne
Włosy rosną mniej więcej kilka milimetrów na miesiąc. Jednak wzrost ten jest uzależniony od czynników genetycznych, gospodarki hormonalnej czy naszego ogólnego stanu zdrowia.
Włos podczas swojego wzrostu przechodzi także przez kolejne fazy. Większa ilość wypadających włosów przypada również na wiosnę i jesień.Więcej na temat wzrostu włosów znajdzie Pani między innymi w poniższym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/od-czego-zalezy-wzrost-wlosow
Proszę się zastanowić nad wizytą u lekarza rodzinnego, może warto wykonać chociaż podstawowe badania laboratoryjne, między innymi w kierunku niedokrwistości czy chorób tarczycy.
Warto również upewnić się że stosowana pielęgnacja jest właściwa (http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowy.
Polecam jeszcze lekturę:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-wzmocnic-wlosy
http://portal.abczdrowie.pl/witaminy-na-wypadanie-wlosow
Jeżeli problem nie ustąpi warto odwiedzić dermatologa.Jeżeli nie uda się uniknąc farbowania proszę wybierać preparaty naturalne.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

portal.abczdrowie.pl
Patronaty