Jak zmierzyć temperaturę u 8-tygodniowego dziecka?

Witam. Mam córkę 8 tygodniową. Byłyśmy na szczepieniu i poinformowano Nas ze moze wystąpić gorączka. Pytanie moje brzmi: jak prawidlowo zmierzyć temperature u tak malego.dziecka ? Jezeli w pupie to jakinterpretiwac wynik ? Slyszalam o odejmowaniu kresek ale nie wiem.na czym to polega. Na termometrze elektronicznym temperatura wskazywala 38.1 a na rteciiwym 38.2. Czyli wedlug odejmowania kresek temperatura wynosi 37.7 ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Dla dzieci do 2 roku życia najbardziej obiektywnym wynikiem pomiaru temperatury jest zmierzenie temperatury w odbytnicy. Nie odejmuje się wtedy kresek.