Ile trzymać termometr w ustach, aby dokładnie zmierzyć temperaturę?

Witam. Zakupilam termometr elektroniczny firmy microlife 1622. Zamierzam mierzyć temperaturę w celu poczęcia dziecka. W instrukcji pisze że czas mierzenia temp w ustach to 60 sek. Próbowałam i po jakieś niecałej minucie termometr oddaje sygnał że zakonczył pomiar gdyż temp się nie zmienia przed 8 sek. Jednak jak trzymam dłużej pomimo sygnału temperatura rośnie. I tutaj moje pytanie ile trzymać termometr w ustach aby dokładnie codziennie mierzyć temp?

Renata GrzechociĹska

Witam!
Proponuję działać zgodnie z instrukcją producenta.
Pozdrawiam