Jaka powinna być temperatura wody w przypadku robienia lewatywy?

Witam. Chciałem się zapytać, jaka powinna być temperatura wody w przypadku robienia lewatywy? Podobno 36-38 stopni Celsjusza i nie może być większa, ale co jeśli będzie mniejsza, np. 20-parę stopni Celsjusza? I jeszcze odnośnie mierzenia temperatury, czy można to zrobić po prostu termometrem rtęciowym lub elektronicznym, którego wcześniej używało się do mierzenia temperatury w trakcie grypy? Jeśli tak, to czy konieczne jest zdezynfekowanie takiego termometru przed włożeniem go do wody, która będzie nam służyć do zrobienia lewatywy? I czym najlepiej myć termometr?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje stosować inny termometr i do temp taki jak jest zalecany. Zarówno zbyt wysoka jak i zbyt niska może powodować działania niepożądane