Czy tabletkom antykoncepcyjnym mogła zaszkodzić niska temperatura?

witam, przez 3 dni przechowywałam tabletki antykoncepcyjne (Novynette) w plecaku, podczas wyjazdu. spałam w namiocie ,a tabletki były zabezpieczone w plecaku, w opakowaniu, dodatkowo owinięte pianką termiczną. w nocy temperatura spadała do 0 stopni celsjusza. moje pytanie brzmi: czy tabletkom mogła zaszkodzić niska temperatura? (w ulotce napisano temp. max. 25stopni celsjusza) opakowanie skończyłam wczoraj i nie zauważyłam żadnych skutków 'nie działania' tabletek.

Piotr Pilarski

Niska temperatura również może mieć negatywny wpływ na tabletki. Sugeruję Pani stosowanie dodatkowego zabezpieczenia do końca tego opakowania.

Pozdrawiam.