Ile minut powinno mierzyć się temperaturę ciała termometrem rtęciowym?

Witam, proszę mi napisać, ile minut powinno się mierzyć temperaturę ciała termometrem rtęciowym.

Lek. Tomasz Budlewski

A skąd ma Pani termometr rtęciowy? jeżeli są wycofane? Jeżeli już mierzenie temperatury odbywa się termometrem podobnym do dawnych rtęciowych to sądzę, że 5-10 minut.