Jak zmniejszyć ciśnienie u 18-latka?

Mam pytanie Mam 18 lat od 6 dni mam cisnienie od 141/93 do 157/79 puls wspoczynku 95,93,90, 98 w ciągu dnia wieczorem koło 17 spada puls i ciśnienie do 126/76 puls od 67 do 88 .Podczas chodzenia w ciągu dnia puls wzrasta do 120,130 a po wejść po schodach mam koło 140. Mam osiadł tryb życia siedzę większość czasu przed komputerem pracując. Mało trenuje.Od 5 dni zacząłem się lepiej odżywiać przestałem palić papierosy zacząłem brać magnez z potasem i pije dużo koło 3 L. Czuję się zmęczony i otumanony i zdekoncentrowany. Jestem zaniepokojony tym ciśnieniem i pulsem.

Może to być początek nadciśnienia, proszę pójść do lekarza rodzinnego w celu badania. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.