Jak znaleźć przyczynę zbyt wysokiego poziomu żelaza?
Witam, dzisiaj odebrałam wyniki badań krwi, wszystko jest Ok poza: LYM 1.3 (1.5-3.5) MCV 95,8 (82-94) Żelazo 247,3 (50-170). Kiedys miałam problem z nerkami ale to było 20 lat temu, wyniki wątrobowe w normie. USG jamy brzusznej zrobione i wszystko jest w porządku. Czy moze mi ktoś doradzić w ktorym kierunku iść dalej zeby znaleźć przyczynę zbyt wysokiego żelaza? Pozdrawiam, Izabela

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Tak naprawdę oznaczenia poziomu żelaza jest mało miarodajne w ocenie jego zasobów w organizmie i zależy od wielu czynników, proponuje poszerzyć diagnostykę i ocenę gospodarki żelazem tj. Ferrytyne, TIBC UIBC transferyne i następnie wyniki pokazać lekarzowi rodzinnemu.