Jak zwalczyć brzydki zapach stóp?

Dzien dobry miesiac temu mialem zabieg botoksu na stopy poniewaz mialem ogromne problemy z potliwoscia i brzydkim zapachem przez ktorego moje zycie to byl i jest istny koszmar .Pocenie ustapilo ale zapach stop zostal i niewiem co jest nie tak ten problem jest bardzo uciazliwy i prosze o pomoc co ja jeszcze z tym moge zrobic bo zabieg kosztowal mnie kupe kasy i szczerze nie pomogl mi tak jak bym chcial

Dzień dobry,

Proszę się zgłosić do lekarza, który wykonywał zabieg na kontrolę. Ważna też jest higiena stóp- aby dokładnie wycierać stopy po umyciu, nosić bawełniane skarpetki i najlepiej skórzane, przewiewne buty.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam proszę zwrócić uwagę aby obuwie, które Pan nosi było skórzane lub miało skórzana wkładkę. Warto również przebadać naskórek pod kśtem grzybicy i odwiedzić ponownie lekarza prowadzącego na konsultacje.

Botox hamuje nadmierne wydzielanie potu i pisze pan o pozytywnym efekcie. Nieprzyjemny zapach stóp prawdopodobnie ma inne podłoże. Proszę zgłosić się ponownie do lekarza u którego wykonywał Pan zabieg lub do dermatologa i przedstawić problem. Często drożdżyca lub grzybica skóry może być tego przyczyną. Należy to zbadać i włączyć odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel