Jaka antykoncepcja dla miesiączkującej 53-latki?

mam 53 lata i miesiączkuje czy mogę zajść w ciąze i na jaką antykoncepcje się zdecydować ,bo usunęłam spiralę,mój ginekolog uważ że już nie powinnam stosować antykoncepcji

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli Pani miesiączkuje, zdecydowanie nie można wykluczyć możliwości zajścia w ciążę. O tym jaką metodę antykoncepcji powinna Pani stosować powinna Pani porozmawiać ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani leczenie. Proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu.