Jaką dietę, aby schudnąć powinna zastosować osoba z niedoczynność tarczycy?

Witam.Marzena 32 lata.10 lat leczę się na niedoczynność tarczycy( w lekkim stopniu).Biorę letrox 75. Wyniki z krwi robię co pół roku i są w normie.Niestety mam problem z utrzymaniem wagi.Od 1,5 roku staram nie jeść słodkiego, ćwiczę 20minut na steperze 5 dni w tygodniu , jem dużo warzyw,owoców,piję dużo zwykłej niegazowanej wody.Pracuje 8 godzin w biegu .Pomimo że prowadzę taki tryb życia,nie potrafię schudnąć .Mam 158 cm wzrostu,waga 67 kg.Największy problem to brzuch,jest ogromny.Co robić?

Kamila Ziemann Dietetyka

Tak jak już pisałam - pierwsze zadanie: insulina na czczo.
I jeszcze drugie zadanie: prosze spisac sobie przez 3 dni wszystko co Pani je i zobaczyc czy nie jest zbyt wiele węglowodanów, bo jest to jeden z najczęstszych błędów żywieniowych. Owoce to też węglowodany!
Pozdrawiam
Kamila Ziemann
www.efektcentrum.pl
www.fb.com/Efekt.Centrum

Jak już napisałam nie powinna Pani schodzić przez około 4 tygodnie poniżej 1800 kcal dziennie. Jeśli chodzi o brzuch, to proszę obserwować swoje samopoczucie szczególnie po produktach nabiałowych, typu twaróg, jogurt oraz po świeżych warzywach. Jeśli zauważy Pani po nabiale wzdęcia, gazy to należy te produkty na jakiś czas odstawić, natomiast jeśli po świeżych warzywach, to należy je obierać ze skórki oraz poddawać obróbce termicznej przed spożyciem.

Jeżeli chodzi o dietę przy niedoczynności tarczycy wymagany jest indywidualny jadłospis. Zachęcam do lektury moich artykułów w tym temacie:
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16326,jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16571,co-jesc-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to układam też indywidualne diety przez Internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk