Jaką dietę powinna stosować osoba z przekroczoną normą w badaniach krwi?

Witam. Kilka dni temu mialem robione badania. Wynik alt wyszedl mi 80 przy normie do 40. Bilirubina w normie, aspat w normie. Dodam ze tydzien przed badaniem krwi Skonczylem brac 2gi antybiotyk z rzędu (jeden na angine a drugi po operacji przegrody nosowej), a wczesniej również bralem duzo lekow m.in. ibuprofen, eferalgan. Dodam ze 3 i 2 dni przed oddawaniem krwi wypilem 5 piw I kilka drinkow. Czy to moze miec Wplyw na wynik? Co radzicie przed Kolejnym badaniem krwi zeby wynik wyszedl OK? Jakis hepatil? Jakas dieta? Nigdy Nie mialem problemow z wątroba, zawsze te wyniki mialem dobre. Bardzo rzadko pije, wiem ze zle sie przygotowalem do ostatniego badania.

Lek. Michał Lenard

Nieprawidłowy wynik mógł być spowodowany Pana złym przygotowaniem do badania. Przed następnym badaniem proszę nie przyjmować leków, nie pić alkoholu i nie uprawiać intensywnego wysiłku fizycznego. Pozdrawiam!