Jaka jest interpretacja wyników badań glukozy i insuliny?

Witam serdecznie proszę o pomoc w interpretacji badań. Nie jestem w ciąży zlecony mi badania z powodu zwiększającej się nadwagi, problemami z zaworotami głowy. Test obciążenia glukoza 75 g, glukoza na czczo 5,57 (3,90-5,50). Glukoza po 1 h 7,33 (11,10). Glukoza Po 2 h 5,77 (7,80). Insulina 75 g glukozy (0,1,2) przed obciążeniem 19,0 (2,6-24,9). Po obciążeniu 1 pkt 61,4. Po obciążeniu 2 pkt 99,8. Pozdrawiam

Szanowna Pani,
wyniki wskazują na nieprawidłową glikemię na czczo i insulinooporność. Zachowana jest prawidłowa tolerancja glukozy. Wszystko razem wskazuje na stan przedcukrzycowy- ma Pani ostatni moment, żeby zapobiec przekształceniu się w cukrzycę!
Proponuję:
-normalizację masy ciała - w pierwszej kolejności wysiłkiem fizycznym i dietą (o niskim indeksie glikemicznym), a jeśli nie będzie efektów można wspomóc leczeniem- metforminą (do decyzji Pani lekarza)
- wykluczenie innych schorzeń (m.in.nadczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników)
powodzenia, pozdrawiam!