Jaka jest interpretacja wyników MR-głowy ze wzmocnieniem kontrastowym?

Bradzo proszę o poradę w sprawie wyników MR-głowy ze wzmocnieniem kontrastowym. Przestrzenie płynowe przymózgowe i rowki zakrętów mózgu nieco poszerzone o cechach zaników korowych. Niewielkie zgrubienie śluzówki zatok przynosowych. Co to oznacza?

Opis badania MRI do interpretacji klinicznej ;
zależnie od objawów, stanu pacjenta; obciążeń chorobowych!
Konieczna pełana konsultacja: wywiad, badanie, obejrzenie MRI na płycie CD
Pozdrawiam i zapraszam

Witam!
Poszerzone rowki zakrętów mózgu przemawiają za zanikiem korowym mózgu. Ale spokojnie: wszystkim w pewnym wieku zanika mózg, ważne jest jakiego stopnia jest ten zanik. U Pani napisali o "nieco poszerzonych rowkach" - czyli jest to śladowe. Natomiast zgrubienie śluzówki zatok przemawia za przebytym procesem zapalnym zatok.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.