Jaka jest interpretacja wyniku badania kału przy luźnych stolcach?

Proszę o interpretację wyniku badania kału. Objawami są luźne stolce, ogólne zmęczenie oraz częste problemy z koncentracją. Wyniki: - ph: 5,5, - ciała redukujące: 0%, - ziarna skrobi: nieliczne WPR, - tłuszcze obojętne: dość liczne WPR, - kwasy tłuszczowe: pojedyncze WPR, - włókna mięsne: nieobecne WPR. Z góry dziękuję

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Taki wynik jest jak najbardziej prawidłowy. Oczywiście w celu poprawnej interpretacji wyniku powinien Pan udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.