Jaka jest interpretacja wyniku RTG kręgosłupa i lordozy?

Witam, prosze o pomoc w interpretacji opisu zdjęcia RTG: Spłycenie lordozy ledzwiowej. Asymetria od tyłu L5- S1 oraz asymetria boczna L4 - L5 przestrzeni międzykręgowych. Lewostronne skrzywienie I/II st. wg Cobba kręgosłupa ledzwiowego z rotacją kregow ( wg Cobba). Wysokosc trzonow kregow L zachowane. Co oznacza asymetria przestrzeni międzykręgowych, czy to dyskopatia? Co oznacza oznaczenie ? Co oznacza że trzony kregow sa zachowane? Czy z opinii wynika ze zaistniały: półkregi, kregi klinowate, kregi zrosniete, niespojenie łukow, kregi rybie,kregozmyk, kregoszczeliny, wypadanie dysku? Czy opis swiadczy o uposledzeniu ustroju czy mozna to stwierdzic tylko widzac pacjeta?

Co oznacza asymetria przestrzeni międzykręgowych?
Oznacza obniżenie wysokości krążka międzykręgowego czyli pewien rodzaj dyskopatii (dyskopatia to bardzo "pojemny" termin).

Co oznacza że trzony kręgów są zachowane?
Oznacza brak odstępstwa od normy.

Czy opis świadczy o upośledzeniu ustroju czy można to stwierdzić tylko widząc pacjenta?
Do pełnego obrazu potrzebne jest jeszcze badanie kliniczne (stwierdzające zmienności objawów), więc trzeba zobaczyć Pacjenta.

Pozdrawiam