Jaka jest odpowiednia waga, by móc oddać szpik?

Witam, czy naprawdę jest konieczne, aby ważyć minimum 50 kg, jeśli chce się zostać dawcą szpiku? Wiem, że nie mogę odda krwi, ale nie wiedziałam, że to tez dotyczy szpiku. Proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Standardy dotyczące kwalifikacji osób do zostania dawcami krwi lub szpiku muszą uwzględniać także bezpieczeństwo osoby, która dawcą zostanie. W przypadku niskiej wagi ciała, oddanie odpowiedniej ilości krwi lub szpiku może wplynąć niekorzystnie na zdrowie dawcy.

Pozdrawiam serdecznie.