Czy weganka może zostać dawcą szpiku i krwi?

Dzień dobry,mam 18 lat czy jeżeli jestem weganką (nie trawie i nie przyswajam białka zwierzęcego ) to czy mogę być dawca szpiku i krwi? Mam problem z wapniem, ale bardzo bym chciała. Słyszałam że bycie dawca może wpływać na utrzymanie ciąży w przyszłości czy to prawda?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby zostać dawcą krwi i szpiku należy być przede wszystkim zdrowym. Jeżeli występuje u Pani taka chęć należy zgłosić się do centrum krwiodawstwa, gdzie po odpowiednim badaniu będzie Pani lub nie zakwalifikowana. Trzeba być pełnoletnim, masa ciała musi wynosić minimum 50 kg, i mieć odpowiednie parametry krwi, które są badane na miejscu. Pozdrawiam