Jaka jest przyczyna bólu mięśni uda i podudzia lewej nogi?
Jaka jest /może być/ przyczyna bólu mięśni uda i podudzia lewej nogi. Bardzo rzadko też prawej. Ból wystąpił około 20 lat temu od podudzia lewej nogi. Z biegiem lat ból w podudziu nasilał się przechodząc no udo. W mniejszym nasileniu bolał mnie również kręgosłup w odcinku lędżwiowym sprawiając również problem ze schylaniem się. MR odcinka lędżwiowego kręgosłupa wykazał zwyrodnienia i przepukliny między kręgowe tego odcinka. W 2011 roku dokonano zabiegu na tym odcinku,po którym ustąpił ból podczas schylania się. Ból mięśni ud nie ustąpił. Z roku na rok się nasilał i objął mięśnie pośladka dochodząc do kręgosłupa /krzyża/. W tej chwili jest to ból występujący podczas chodzenia. Może wystąpić po przejściu: 5,10,15 itd metrów z nasilającym się bólem zmuszając mnie do zatrzymania się na jakiś czas i dalszego ruchu do czasu następnego max bólu. Ból zaczyna się bez reguły. Od krzyżą-pośladek-udo- podudzie. Od pośladka-uda-podudzie. Od uda-podudzie, to występuje zawsze!. Wykonano b.wiele badań, ale nie określono przyczyny tego bólu do dnia dzisiejszego. Z tego powodu jestem "przywiązany" do miejsca zamieszkania. Jaka choroba mnie dopadła?.Czym uśmierzyć /chodż na parę godzin/ból?.Biorę Poltram Retard 200 ale na te bóle nic nie działa. Jaka to choroba?. Józef lat 73.

MĘŻCZYZNA, 73 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Najbardziej prawdopodobne przyczyny bólu to zwyrodnienie kręgosłupa z uciskiem na rdzeń kręgowy, lub zmiany naczyniowe powodujące niedokrwienie kończyny. Sugeruję wizytę u Pańskiego lekarza rodzinnego, który po zbadaniu skieruje Pana do specjalisty w celu leczenia. Pozdrawiam!