Silne bóle lewego uda podczas wchodzenia po schodach

Mam silne bóle lewego uda podczas wchodzenia po schodach.Miałam rentgen kręgosłupa lędźwiowego,który wykazał zmiany zwyrodnieniowe .zwężenie przestrzeni m-k L 1,2,3 i L4-5,sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów,osteofity na ich krawędziach.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach m=k L5-S1 Czy te zmiany powodują moje dolegliwości?

Witam,
tak mogą. Może to być tzw.: ból rzutowany, jednakże są jeszcze inne tkanki, które mogą powodować ból uda. Proponuję nagrzewać termoforem po 10 minut kręgosłup lędźwiowy, pośladek i udo w miejscu bólu. Jeżeli objawy nie zmniejszą się należy udać się do neurochirurga na konsultację, który zróżnicuje objawy. Pozdrawiam, Dziękuję.

Witam,
Jeśli boli Panią z lewej strony, może to świadczyć o ucisku na nerw. W zależności, czy ból schodzi niżej, tj; do łydki i dalej do kostki, może być to wypuklina/przepuklina krążka międzykręgowego. Jeśli ból występuje tylko i wyłącznie w samym udzie, może to być problem z mięśniami. Dokładnej odpowiedzi udzieli Pani lekarz lub fizjoterapeuta, który zbada Panią funkcjonalnie.
Pozdrawiam