Jak postępować po pominięciu 9. tabletki Vibin Mini?

Witam. Bardzo przepraszam, ale nie wiem do kogo mam się zwrócić z tym pytaniem.. Biorę tabletki Vibin od kilku lat. Nie wzięłam 9 tabletki nowego opakowania (brałam w tym miesiącu jedno po drugim, aby nie mieć okresu). Na następny dzień przyjęłam tylko 10tą, zamiast dwóch na raz (razem z 9ta pominiętą). Pozniej bralam juz normalnie po jednej. Czy po dokończeniu tego blistra (po okresie) od nowego opakowania będę normalnie chroniona, czy skuteczność obniży się? proszę o odpowiedz Ola.

Lek. Tomasz Budlewski

Może być obniżona skuteczność antykoncepcji. Proponuje udac się do lekarza ginekologa