Czy po pominięciu tabletki zachowana zostanie ochrona antykoncepcyjna w nowym tygodniu?

Witam. Biorę tabletki Vibin od kilku lat. Nie wzięłam 9 tabletki nowego opakowania (brałam w tym miesiącu jedno po drugim, aby nie mieć okresu). Na następny dzień przyjęłam tylko 10tą, zamiast dwóch na raz (razem z pominiętą). Czy po dokończeniu tego blistra (po okresie) od nowego opakowania będę normalnie chroniona, czy skuteczność obniży się? Ola.

Lek. Tomasz Budlewski

Może dojść do obniżenia skuteczności tabletek antykoncepcyjnych . Proszę udac się do lekarza ginekologa