Jaka mogła być przyczyna obumarcia płodu?

Mam 34 lata i od 20 lat choruję na chorobę Hashimoto (choroba wyrównana). W 33 roku życia zaszłam w planowaną ciążę, która pomimo tego, że przebiegała książkowo, zakończyła się w 25 tc wewnątrzmacicznym obumarciem płodu. Ze zleconych badań wyszła mutacja genu MTHFR C77T, oraz PAI-I, które lekarz genetyk uznał za nie mające wpływu na śmierć dziecka. Kariotypy obojga rodziców prawidłowe. Ponad to zlecono badanie pod kątem trąbofilii wrodzonej, które wyszły negatywnie (ujemny wynik: P/c antyfosfolipidowych,P/c przeciw B2 -glikoproteinie-1 IgG,, P/c przeciw B2 -glikoproteinie-1 IgM, antykoagulant toczniowy - w normie, niski poziom homocysteiny). Badanie p/c przeciwjądrowych (ANA) wyszło natomiast dodatnie (PPJ (ANA9) met. IIF, miano 1:320, typ świecenia: homogenny i ziarnisty). Mam pytanie, czy w związku z tym rozszerzać diagnostykę pod kątem tocznia? Charakterystyczne objawy u mnie nie występują. CRP prawidłowe. Ostatnim moim pytaniem jest oczywiście to,czy podwyższone miano w/w przeciwciał mogło być przyczyną śmierci dziecka w tak późnej ciąży... Pozdrawiam i będę bardzo zobowizana za odpowiedź!

Raczej nie ma to związku z rozpoznaniem, Pani powinna rozszerzyć diagnostykę ale na pewno nie można się poddawać. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.